CLARK

Svetovo popredný americký výrobca manipulačnej techniky s najdlhšou históriou na trhu! Spoločnosť CLARK s viac ako miliónom vyrobených vysokozdvižných vozíkov patrí medzi svetových lídrov v oblasti priemyselných vozíkov.

Viac ako 550 predajcov vo viac ako 90 krajinách po celom svete. Celkovo štyri manažérske centrály vo svete, pre Európu sa centrála nachádza v Duisburgu (Nemecko).

Spoločnosť CLARK je jedným z najprogresívnejších výrobcov v odbore, ktorý neustále hľadá inovatívne spôsoby zlepšovania svojich produktov a rozširovania svojich služieb. CLARK je pretrvávajúcim lídrom v oblasti inovatívneho vývoja produktov, vrátane bezpečnostných prvkov, ako napríklad zadržiavacieho systému vodiča, ktorý bol priekopníkom spoločnosti CLARK a prijatý ako štandardná súčasť všetkých vysokozdvižných vozíkov.

CLARK je taktiež prvý výrobca vysokozdvižných vozíkov na svete, ktorý bol certifikovaný v súlade s medzinárodne uznávanou normou kvality ISO 9001 pre všetky jeho výrobné závody na svete. V roku 2001 spoločnosť taktiež získala certifikát ISO 14001 (systém environmentálneho manažérstva). Vďaka tomu sa spoločnosť CLARK dostala na trhu do dominantného postavenia, a je pripravená na akékoľvek environmentálne obmedzenia.

Prednosti značky CLARK:

  • Prvý výrobca, ktorý dostáva na svoje výrobky najvyššiu certifikáciu ISO 9001 a ISO 14001
  • Aktívny stabilizátor zadnej nápravy - minimalizuje prevrátenie vozíka, ak operátor ide väčšou rýchlosťou pri zatáčaní  
  • Inching - krokovací systém vďaka ktorému možno ovládať a približovať sa s vozíkom s vysokou presnosťou (na milimetre) a to aj pri maximálnej rýchlosti zdvihu, čo prispieva k flexibilnosti stroja
  • F.S.C. (Full Suspended Cab) - plávajúce uloženie kabíny/rámu obsluhy na tlmičoch a akustický izolačný systém proti hlučnosti v priestore pre obsluhu
  • Dlhoročná tradícia spoločnosti – od roku 1903, prvý výrobca vozíka na svete (rok 1917)


História spoločnosti CLARK je tak bohatá a rozsiahla, že nemalo by zmysel ju sem prepisovať. Preto pripájame odkaz na históriu uvádzanú priamo výrobcom, kde nájdete aj veľa zaujímavých fotografií.
Odkaz tu: https://www.clarkmheu.com/en/company/history